20 تفاوت اساسی باور ثروتمندان و فقرا

پول پارو کردن هم مثل هر کار دیگری اصولی دارد و با فکر و خیال به دست نمی آید. در واقع اصل ماجرا این است که آنچه آدم ها را به دو دسته افراد معمولی و پول دار تقسیم می کند، طرز تفکر است (باور) و نه فکر و خیال.

۱. آدم های فقیر فکر می کنند پول چرک کف دست و ریشه همه بدی هاست، در حالیکه از نظر پولدار ها فقر ریشه همه بدی هاست.

۲. آدم های فقیر توجه به خود را بد می دانند، در حالیکه از نظر افراد پولدار توجه به خود نوعی پرهیزکاری است.

۳. آدم های فقیر فکر می کنند همه چیز شانسی و الله بختکی است، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند زندگی یعنی جنبش و حرکت و عمل.

۴. آدم های فقیر فکر می کنند راه ثروتمند شدن از مسیر تحصیلات رسمی و َآکادمیک می گذرد، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند برای پول دار شدن باید در دانش یا مهارت خاصی استاد بود.

۵. آدم های فقیر در خاطرات گذشته درجا می زنند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند آینده را باید دید.

۶. آدم های فقیر می خواهند با احساسات و جوگیری به پول برسند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند بهترین راه رسیدن به پول منطقی فکر کردن است.

۷. آدم های فقیر معمولا برای کسب درآمد کارهایی را انجام می دهند که دوست ندارند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند برای پولدار شدن باید کاری را با عشق و علاقه انجام داد.

۸. آدم های فقیر سطح توقعاتشان پایین است و در نتیجه ناامیدی به سراغشان نمی آید، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند زندگی یعنی چالش و کلنجار رفتن با مشکلات بزرگ.

۹. آدم های فقیر فکر می کنند باید کار خاصی انجام داد تا به ثروت کلان رسید، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند برای کسب ثروت خود فرد باید چیزی در چنته داشته باشد.

۱۰. آدم های فقیر فکر می کنند برای پولدار شدن باید سرمایه خوب اولیه داشت، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند در قدم اول باید از پول دیگران استفاده کرد.

 

 

 

۱۱. آدم های فقیر فکر می کنند، بازارها را استراتژی و منطق هدایت می کنند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند این طمع و احساس است که چرخ بازار را می چرخاند.

۱۲. آدم های فقیر به کودکانشان یاد می دهند که چگونه تنها به زندگی ادامه دهند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند بچه ها باید یاد بگیرند که چگونه پولدار شوند.

۱۳. آدم های فقیر اجازه می دهند تا داشتن یا نداشتن پول عامل ایجاد استرس شان شود، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند باید میان خود و ثروت صلح برقرار کرد.

۱۴. آدم های فقیر تفریح و سرگرمی را به یادگیری چیزهای جدید ترجیح می دهند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند یادگیری از تفریح اهمیت بیشتری دارد.

۱۵. آدم های فقیر فکر می کنند، ثروتمندان آدم های افاده ای هستند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند معاشرت تنها با افراد همفکر جذاب است.

۱۶. آدم های فقیر فکر می کنند در هر شرایطی باید تمرکز افراد روی پس انداز باشد، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند زندگی یعنی خرج کردن.

۱۷. آدم های فقیر ترجیح می دهند برای در امان ماندن از هر خطری زندگی را بدون ریسک ادامه دهند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند دانستن وقت و زمان مناسب برای رفتن به دل حوادث پولشان را بیشتر می کند.

۱۸ . آدم های فقیر دوست دارند راحت باشند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند راحت بودن یعنی تردید و کنکاش.

۱۹. آدم های فقیر هرگز ارتباطی بین پول و سلامتی پیدا نمی کنند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند پول می تواند زندگیشان را نجات دهد.

۲۰. آدم های فقیر فکر می کنند باید بین پول و خانواده ای خوشبخت یکی را انتخاب کنند، در حالیکه از نظر افراد ثروتمند می توان هر دوی اینها را با هم داشت.

اگر می خواهید در زمینه مالی رشد کنید و پول و ثروت فراوانی را به دست بیاورید پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم.

شما با تغییر باورهای خود می توانید مدار مالی خود را تغییر دهید.این مدار از باورهای شما ناشی می شود و اگر بتوانید باورهای خود را تغییر دهید مدار مالی شما رفته رفته تغییر خواهد کرد.

تغییر مدار به منزله تغییر موقعیت و شرایط مالی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *